Ζητείται Μηχανολόγος Μηχανικός για πρακτική άσκηση

Mechengineers

Περιοχή Εργασίας Ανατολική Αττική
Τύπος Σύμβασης Πρακτική Άσκηση
Έναρξη
Πρακτικής Άσκησης
Άμεσα

Λεπτομέρειες Αγγελίας

Περιγραφή Θέσης/εων Πρακτικής Άσκησης:

Εταιρία παροχής μηχανολογικών υπηρεσιών με βασικό αντικείμενο το σχεδιασμό και τη κατασκευή μηχανημάτων . Ζητεί Μηχανολόγο μηχανικό ΤΕΙ για 6μηνη πρακτική άσκηση.
Αντικείμενο εργασίας :
-Χρήση σχεδιαστικών μηχανολογικών προγραμμάτων όπως T-Flex, Solidworks , Solidedge
-Προετοιμασία κατασκευών

Η γνώση των παραπάνω σχεδιαστικών προγραμμάτων θα εκτιμηθεί

Διεύθυνση Εργοδότη

Ελλάδα
Αττική
Ανατολική Αττική
Show on map Get directions
Οι Πρακτικά Ασκούμενοι θα Εκπαιδευτούν: Χρήση σχεδιαστικών προγραμμάτων:
Σχεδιασμός Sheet Metal
Κατασκευαστικά σχέδια
Συναρμολόγηση κατασκευών (που έχουν σχεδιαστεί από τους ίδιους)