Πρακτική Άσκηση Σπουδαστών / Βοηθός Λογιστή

Wootis S.A.

Περιοχή Εργασίας -
Τύπος Σύμβασης Πρακτική Άσκηση
Έναρξη
Πρακτικής Άσκησης
Άμεσα

Λεπτομέρειες Αγγελίας

Περιγραφή Θέσης/εων Πρακτικής Άσκησης:

Περιγραφή Θέσης:

Η Βοώτης Α.Ε. αναζητά έναν/μία βοηθό λογιστή για πρακτική άσκηση, με στόχο την ενίσχυση της ομάδας μας και την παροχή ευκαιριών μάθησης σε φοιτητές ή αποφοίτους οικονομικών σπουδών. Η θέση προσφέρει εμπειρία στον τομέα της λογιστικής, δίνοντας τη δυνατότητα να αποκτήσετε πρακτικές γνώσεις και δεξιότητες σε ένα επαγγελματικό περιβάλλον.

Προσφέρουμε:

Δυνατότητα απόκτησης πολύτιμης εργασιακής εμπειρίας σε έναν επαγγελματικό και σύγχρονο εργασιακό χώρο.
Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με προοπτικές εξέλιξης.
Καθοδήγηση και υποστήριξη από έμπειρα στελέχη.
Δυνατότητα μελλοντικής απασχόλησης στην εταιρεία, ανάλογα με την απόδοση.
Εάν ενδιαφέρεστε να κάνετε τα πρώτα σας βήματα στον τομέα της λογιστικής, παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας στο.

Περιμένουμε την αίτησή σας!
Οι Πρακτικά Ασκούμενοι θα Εκπαιδευτούν: Καθήκοντα:

Συμμετοχή στη διαχείριση καθημερινών λογιστικών εργασιών.
Καταχώρηση οικονομικών συναλλαγών και ενημέρωση λογιστικών αρχείων.
Υποστήριξη στη σύνταξη μηνιαίων αναφορών και οικονομικών καταστάσεων.
Αρχειοθέτηση και ταξινόμηση εγγράφων.
Υποστήριξη στις διαδικασίες κλεισίματος μήνα και έτους.
Επικοινωνία και συνεργασία με διάφορα τμήματα της εταιρείας για τη συλλογή και επεξεργασία πληροφοριών.
Απαραίτητα Προσόντα: Απαραίτητα Προσόντα:

Φοιτητής/τρια ή απόφοιτος/η σχολής Οικονομικών, Λογιστικής ή συναφούς αντικειμένου.
Καλή γνώση Microsoft Office, ειδικά Excel.
Βασικές γνώσεις λογιστικών αρχών και πρακτικών.
Προσοχή στη λεπτομέρεια και οργανωτικές δεξιότητες.
Ικανότητα συνεργασίας και ομαδικό πνεύμα.
Διάθεση για μάθηση και εξέλιξη στον τομέα της λογιστικής.
Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες: -
Θέσεις Πρακτικής Άσκησης: 1+
Τελειόφοιτοι/Πτυχιούχοι: Πανεπιστημίου/ΤΕΙ/ΙΕΚ
Επωνυμία Εταιρείας: ΒΟΩΤΗΣ Α.Ε.
Αποστολή Βιογραφικών στο παρακάτω e-mail/website: [email protected]
Πως να κάνεις αίτηση για αυτή τη θέση: Στείλτε το βιογραφικό σας πατώντας στην καρτέλα "Αίτηση και αποστολή βιογραφικού".
Αίτηση και αποστολή βιογραφικού Αποστολή αγγελίας σε ένα φίλο
Κωδικός αγγελίας: #3305, Δημοσιεύθηκε: πριν 1 βδομάδα, Εγγραφή εταιρείας στην πλατφόρμα: πριν 2 μήνες

Άλλες αγγελίες πρακτικής

IT Specialist
Wootis S.A. · Αθήνα · 01/07
Wootis S.A.
· Δήμος Αμαρουσίου, GR
Ως ειδικός πληροφορικής, θα παρέχετε άμεση υποστήριξη στους χρήστες σε όλον τον οργανισμό, συμπεριλαμβανομένης της εγκατάστασης προγραμμάτων ή λογισμικού, της αντιμετώπισης προβλημάτων συστημάτων και hardware, της διάγνω...
Μαθητευόμενος Τεχνικός Φωτοβολταϊκών Πάρκων
Wootis S.A. · Αθήνα · 21/06
Wootis S.A.
Ως Ηλεκτρολόγος Μηχανικός θα ενταχθείτε στην τεχνική ομάδα αντιμετώπισης προβλημάτων και κατασκευής μας. Οι καθημερινοί σας στόχοι περιλαμβάνουν την αντιμετώπιση προβλημάτων σε Πάρκα Φωτοβολταϊκών και η υποστήριξη των μη...