Web Developer - ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

Wizy Agency

Περιοχή Εργασίας Δήμος Αμαρουσίου
Τύπος Σύμβασης Πρακτική Άσκηση
Έναρξη
Πρακτικής Άσκησης
Άμεσα

Λεπτομέρειες Αγγελίας

Περιγραφή Θέσης/εων Πρακτικής Άσκησης:

Η εταιρεία Wizy αναζητά τελειόφοιτους ή απόφοιτους ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ συναφούς τμήματος που θέλουν να πραγματοποιήσουν πρακτική άσκηση, για την θέση του Web Developer.

Η Wizy είναι ένα Web Agency που με όχημα την τεχνολογία δημιουργεί την ψηφιακή εικόνα επιχειρήσεων, προσφέροντας ένα μεγάλο εύρος υπηρεσιών διαδικτύου στις οποίες συγκαταλέγονται η προσαρμοσμένη σχεδίαση προϊόντων ιστού, η ανάπτυξη e-Commerce, οι υπηρεσίες digital marketing και οι υπηρεσίες παραμετροποίησης για μηχανές αναζήτησης (SEO).

Δίνοντας έμφαση στην συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη, η ομάδα της Wizy αποτελείται από έμπειρους και αξιόλογους επαγγελματίες στο χώρο του Web Development, Web Design, Social Media Marketing, Search Engine Optimization, καθώς και στη δημιουργία εταιρικής ταυτότητας, οι οποίοι είναι πάντα ενημερωμένοι για τις τελευταίες τεχνολογικές τάσεις, προσφέροντας έτσι προηγμένες και αποδοτικές ψηφιακές λύσεις. Εάν θέλεις και εσύ να εξελιχθείς και να γίνεις μέλος της ομάδας μας, στείλε το βιογραφικό σου!

Εργασιακή Κατάσταση
Η άσκηση πραγματοποιείται στα γραφεία της εταιρείας μας στο Μαρούσι (πλησίον σταθμού ΗΣΑΠ), από Δευτέρα έως Παρασκευή, παρέχοντας την δυνατότητα ρύθμισης ωραρίου σε τελειόφοιτους προκειμένου να συνεχιστεί η ομαλή παρακολούθηση του πανεπιστημιακού προγράμματος.

Πλεονεκτήματα
Η εργασία στη Wizy προσφέρει
· Ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη
· Συνεχή εκπαίδευση
· Εργασία σε ένα εξαιρετικά φιλικό εργασιακό περιβάλλον με εξαιρετικό ομαδικό πνεύμα
· Εμπειρία εργασίας σε projects μεγάλων επιχειρήσεων ιδιωτικού και δημοσίου τομέα

Αρμοδιότητες
· Σχεδιασμός και υλοποίηση Ιστοσελίδων σε WordPress
· Συντήρηση και βελτιστοποίηση Ιστοσελίδων
· Συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας

Διεύθυνση Εργοδότη

Ελλάδα
Αθήνα
Δήμος Αμαρουσίου
Show on map Get directions
Απαραίτητα Προσόντα: Εξοικείωση με ένα ή περισσότερα από τα παρακάτω:
· WordPress development
· Javascript/Typescript, React, Next.js
· CSS Frameworks όπως TailwindCSS
· Python Frameworks όπως Flask/FastAPI
· PostgreSQL, MySQL, MariaDB
Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες: · Δεξιότητες επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
· Υπευθυνότητα
· Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
Θέσεις Πρακτικής Άσκησης: 1 άτομο
Τελειόφοιτοι/Πτυχιούχοι: Πανεπιστημίου/ΤΕΙ/ΙΕΚ
Επωνυμία Εταιρείας: Wizy
Αποστολή Βιογραφικών στο παρακάτω e-mail/website: [email protected]
Πως να κάνεις αίτηση για αυτή τη θέση: Στείλτε το βιογραφικό σας πατώντας στην καρτέλα "Αίτηση και αποστολή βιογραφικού".
Αίτηση και αποστολή βιογραφικού Αποστολή αγγελίας σε ένα φίλο
Κωδικός αγγελίας: #3214, Δημοσιεύθηκε: πριν 3 μήνες, Εγγραφή εταιρείας στην πλατφόρμα: πριν 1 χρόνο